GÜZELLİK MAKYAJ TREND

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Sanırım bu blogu açtığımdan beri, Instagram’da ve Youtube’da makyaj bloggerlarını takip ederken en çok içimin gittiği ürün Too Faced Chocolate Bar far paletiydi.

Ulaşılmaz olan insana her zaman daha cazip geliyor, bu bir gerçek. Too Faced de tam bu dönemlerde ülkemizden çekilmiş bir markaydı. Ben daha duruma yeni uyanırken benim için ulaşılmaz oldu kısacası.

Peki Too Faced’in Chocolate Bar far paleti herkes için bu kadar çekici yapan nedir? diye sorarsanız, renklerinin güzelliği, çikolata şeklindeki ambalajı ve çikolata kokusu diyebilirim sanırım.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Sonuç, uzun bir süre daha bu paleti Instagram-Youtube üzerinden takip etmekle geçti, taa ki 2016 sonlarında Sephora yine sınırlı sayıda satışa çıkarana kadar.

Bu haberi duyduktan bir süre sonra bir gün hiç aklımda yokken bir Sephora’ya girdim ve girer girmez de karşılaştım. Fazla bir karar verme süreri geçirmeden de aldım, hatta yanında yine “Keşke Türkiye’de olsa” dediğim diğer bir ürün olan, yine Too Faced’in Better Than Sex maskarası duruyordu, o da sepete giriverdi, tabii bu başka bir inceleme yazısının konusu :)

Fazla uzatmadan gelelim Too Faced’in Chocolate Bar far paletinin detaylarına. Kapağını açar açmaz iştah açıcı bir kakao kokusuyla karşılaşıyorsunuz. Öyle burnunuzu içine sokmanıza da gerek yok, gerçekten kapağını açtığınızda yayılıyor. Paletin arkasında %100 antioksidan-zengin kakao tozundan yapıldığı yazıyor bir de.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Metalik ambalajının kapağı mıknatıslı, içinde de paletin kendisi kadar büyük olmasa da, “Chocolate Bar” yazısı ile çerçeveleniş bir de aynası var.

İçinde 16 adet kahverengi-bordo-pembe tonlu far bulunuyor. Bunlardan 6 tanesi mat, 6 tanesi metalik, 4 tanesi de simli. Genelde paletlerin her rengi de tek tek kullanışlı olmuyor, Too Faced’in Chocolate Bar far paletinde de aynı durum mevcut. Çok çok önce bitecek renkler olduğu gibi, zar zor bir iki kere fırçanızı değdirebileceğiniz renkler de var, ama tabii ki paletin güzelliğinden hiçbir şey eksiltmiyor.

Paleti tam ortadan ikiye bölerek renkleri anlatmak gerekirse, -renklerin uyumu yüzünden ben paleti böyle ayırıyorum-, sol tarafta daha çok kahverengi-bronz tonlar varken, sağ tarafında da pembe-mor-bordo tonları bulunuyor ve tahmin edersiniz, tüm renklerin isimleri çikolata ve şekerlemeler ile alakalı.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Sol taraftaki ilk sıradaki renk Gilded Ganache, simli bir haki rengi. Çok yeşile kaçtığını söyleyemem ama içinde haki simler de barındırıyor. Hemen altındaki Salted Caramel, sıcak tonlu açık bir kahverengi. Palette katlanma bölgesine en çok yakışan mat renklerden. Altındaki Hazelnut rengi de benim paletteki en sevdiğim renk diyebilirim. Çok güzel metalik bir bronz renk.

Sol tarafın ikinci sırasında 2 farlık bir büyüklükte White Chocolate rengi bulunuyor. Bu mat krem rengi far, baz rengi olarak ve kaş altını aydınlatmak için oldukça başarılı. Böyle büyük olarak düşünülmesi çok yerinde olmuş. Genelde açık renkler en önce bitenlerden oluyor. Hemen altındaki Marzipan rengi güzel metalik bir somon rengi. Altındaki de yine en sevdiklerimden Créme Brulee rengi. Kahverengiye kaçan metalik bir altın rengi. 3. sıradaki Semi-Sweet mat bir kahverengi, altındaki Haute Chocolate ise yine metalik muhteşem bir kahverengi. Sadece soldaki bu renkler için bile bu palet alınır, o kadar güzeller.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Sağ taraftaki ilk renge gelirsek, adı gibi tam bir sütlü çikolata rengi: Milk Chocolate mat bir far. Altındaki mat toz pembe Strawberry Bon Bon ise bence paletteki en gereksiz renklerden biri. En az pigmentlilerden biri olduğunu düşünürsek yine baz ve aydınlatıcı olarak kullanılabilir. Onun altındaki Cherry Cordial ise hafif simli muhteşem bir bordo.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Sağ tarafın 2. sırasının ilk rengi Black Forest Truffle ise içinde minik pembe simler barından bir mürdüm rengi. Yine diğerleri kadar pigmentli olmayan bir renk olsa da gece makyajlarına çok yakışan renklerden biri. Cherry Cordial ile oldukça uyumlu. Fakat altındaki Candied Violet yine pembe simler içeren bir mor renk. Bu rengi de biraz gereksiz bulduğumu söyleyebilirim.

Son sıradaki Triple Fudge, paletteki en koyu renk: mat bir bitter çikolata rengi. Göz kenarlarına derinlik vermek için ideal renklerden. Hemen altındaki metalik bordo Amaretto ise yine paletin en en en güzel renklerinden.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Gelelim paletin son büyük rengine: Champagne Truffle. Çok açık bir pembe ve metalik. Göz pınarlarını o kadar güzel aydınlatıyor ki, sadece bu rengin aydınlatıcısı çıksa sanırım yine hiç düşünmeden alırdım.

Too Faced’in Chocolate Bar far paletin renkleri çok güzel, kokusu çok güzel evet ama esas güzel tarafı farlarının yapısı. Hiç tozutmuyor, dökülmüyor ve pigmentasyonu çok çok iyi. Bu paleti bu kadar ünlü yapan özelliği de bence bu. Palette gördüğünüz rengin aynısını gözünüzde de görüyorsunuz.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Tüm bunların yanında farlar oldukça kalıcı. Kremsi bir yapıları var ve birkaç hamlede istediğiniz rengi ve sonucu elde edebiliyorsunuz. Karıştırması da oldukça kolay, göz makyajında çok profesyonel olmasanız bile hata yapmanız zor çünkü göze iyi yerleşiyor ve karışıyorlar, bu da bence en önemli artılarından biri.

Çok sık baz kullanan biri değilim ama farların kalıcılığını arttırmak isterseniz far bazıyla da uygulayabilirsiniz. Ben Urban Decay Primer Potion far bazı ile çok iyi sonuç alıyorum.

Too Faced Chocolate Bar Far Paleti

Bu kadar uzun yazının sonuna kadar geldiniz mi bilmiyorum, umarım gelmişsinizdir. İşin özeti Too Faced’in Chocolate Bar far paleti “İyi ki almışım” dediğim bir palet oldu. Uzaktan uzaktan gözüme kestirip bu kadar uzun süre beklememe ve verdiğim paraya değer bir palet. Ben Akasya Sephora’dan yaklaşık 200 TL gibi bir fiyata almıştım. Biraz pahalı olduğu bir gerçek ama bazı ürünler fiyatlarını gerçekten hakediyorlar. Eğer aklınızda “Acaba mı?” diye bir soru varsa, hiç düşünmeden kendinizi biraz şımartmanızı tavsiye ederim :)

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla