GÜZELLİK MAKYAJ TREND

Nars Radiant Creamy Concealer

Nars radiant creamy concealer

Göz altımdaki morluklarla başım dertte! Hem de kendimi bildim bileli. Çok uzun zamandır “O” kapatıcıyı arıyordum, beni çok memnun eden kapatıcılar da buldum ama her şeyiyle “İşte budur” diyemedim bir türlü. Meğersem “O”, Nars Radiant Creamy kapatıcıymış.

Nars radiant creamy concealer

Cilt kusurları herkese göre değişiyor, bu bir gerçek. Haliyle herkesin de önem verdiği, onsuz asla olmaz dediği makyaj malzemesi de buna göre değişiklik gösteriyor. Aynaya baktığımda beni rahatsız eden göz altı morluklarım sebebiyle de kapatıcılar, makyaj malzemeleri arasında en çok ilgimi çekenlerden.

Gelelim Nars Radiant Creamy kapatıcıya. Örtücülüğü, yapısı ve duruşu benden tam puan alan tek kapatıcı oldu bugüne kadar. Bir çok güzel kapatıcı denedim, bazıları çok uzun süre favorim oldu ama hep bir eksik vardı, onu da Nars Radiant Creamy kapattı diyebilirim.

Öncelikle yapısından bahsetmek gerekirse, kremsi ama asla yoğun değil. Sünger uçlu aplikatörü ile uyguladığınızda ince yapısını hemen fark ediyorsunuz zaten. O ince yapının bu kadar iyi bir örtücülük sağlaması ise esas güzel kısmı.

Nars radiant creamy concealer

Mat bitişli bir ürün olmasına rağmen sabitlendiğinde pudralı bir görüntü oluşturmuyor. Sabitlenmesi de çabuk olduğundan sürdükten sonra bekletmeden dağıtmak gerekiyor.

Her kapatıcı mutlaka çizgilere doluyor, bu konuda çok fazla yapacak bir şey yok. Fakat Nars Radiant Creamy’de sevdiğim bir diğer nokta da çizgilere dolmaması. Eğer gözlerinizde çizgilenmeler varsa, bu ve diğer tüm kapatıcıları kullanmadan önce çok iyi bir nemlendirici ile nemlendirmek yapılacak en iyi şeylerden biri.

Bazı kapatıcılarda, sürdükten bir süre sonra oluşan renk değişikliği gibi beklenmedik durumlar Nars Radiant Creamy’de tabii ki yok :) Grileşme, oksitlenerek koyulaşma gibi sorunları hiç yok. Ürünü sürdüğünüzde ne renk görüyorsanız, makyajınızı çıkarana kadar aynı renk kalıyor. Gerçekten böyle sabitlenen ve uzun süre olduğu yerde kalan bir kapatıcı görmemiştim.

Nars radiant creamy concealer

Koyu göz halkalarını örttüğü gibi, göz altlarını aydınlatma görevini de gayet başarıyla yapıyor. Bu yüzden isterseniz kendi renginizden birkaç ton açık rengini deneyebilirsiniz.

Bendeki rengi Medium 1 – Custard. Genelde hep Mac Pro Longwear renkleri ile karşılaştırmalar var ama şöyle söyleyebilirim; Pro Longwear N20-N25 kullanan biri olarak bu renk bana tam oluyor.

Nars radiant creamy concealer

Paraben, alkol, ve parfüm içermediği söyleniyor. Başka güzel bir özellik daha. Son olarak eklemek istediğim, Nars Radiant Creamy, bu güne kadar en güvenerek kullandığım, morluk görüntüsünü en iyi örten ve en kalıcı kapatıcı.

Nars radiant creamy concealer

Ben Bağdat Caddesi’ndeki kendi mağazasından aldığımda yanılmıyorsam fiyatı 89 TL’ydi ama kesinlikle fiyatını hak eden ve bittikçe alacağım bir ürün. Hatta “Bugüne kadar neden denememişim?” dedirtecek güzellikte bir kapatıcı.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla