BAKIM GÜZELLİK

En doğal dalgalı saç modelleri

En doğal dalgalı saç modelleri

Dalgalı saç modelleri hemen hemen herkesin en sevdiği saç modelleri arasında! Saçların hareketini, volümünü en güzel şekilde gösteren saç modellerinden doğal dalgalı saç modelleri, her ortama uygun olduğu için de çok kullanışlı.

Su dalgası, iri dalgalar, sık dalgalar gibi pek çok çeşidi olan dalgalı saç modellerini hem uzun, hem de kısa saçlar da kullanabilir. Her iki saç uzunluğunun da kullanabileceği dalgalı stiller ve saçlarla ilgili her şey için Saç Sırları.com’u ziyaret etmeni öneririm.

Şimdi, doğal dalgalı saç modellerinin nasıl yapıldığını öğrenmek ister misin? Eğer cevabın evet ise seni bu yazının devamına alalım. Haydi başlayalım!

Su dalgası saç

Su dalgası saç stili özellikle uzun saçlara uygulandığında ortaya muhteşem bir görünüm çıkıyor. Saç tellerinin kalınlığına göre, kalın telliyse geniş uçlu, ince telliyse de daha küçük uçlu bir maşayla su dalgası saç modelini elde edebilirsin.

Saçlarına maşa uygulamadan önce ısıdan korunması için bakım spreyi veya durulanmayan bakım kremi uygulamayı ve nemli saçların iyice kurumadan maşa uygulamaya başlamamayı unutmamalısın. Ardından saç tutamlarını maşaya dışa doğru değil, içe doğru uygulamalısın. Bu şekilde daha doğal bir görünüm sağlamış olursun.

Kalın maşa dalgaları

Kalın maşa ile oluşturulan iri dalgalar daha çok davetlerde kullanılıyor. Atkuyruğu, yarı toplu saç stili gibi modellere farklılık katmak için de iri dalgaları kullanabilirsin. Kalın uçlu bir maşa kullanacağın için saçlarını maşayla şekillendirmeden önce şekillendirici köpük uygulamanı öneririm. Çünkü kalın maşayla elde edilen dalgalar bir süre sonra dağılmaya başladığı için sabit kalması için şekillendirici uygulamak önemlidir.

Plaj dalgası

Yazın belki de en sevdiğim yanı, denizden çıktıktan sonra ortaya çıkan dalgalı görünüm! Tuzlu suyun da etkisiyle oluşan bu plaj dalgalarını her mevsimde, evde de yapabilirsin. Saçlarının uç ve boylarını hafifçe nemlendirdikten sonra iki örgü oluşturup bu örgülere düzleştirici uygula. Saçlarını açtığında ortaya çıkan görünümü eminim ki çok beğeneceksin!

Kısa saç için dalgalı saç modelleri

Kısa saçlar da dalgalı saç modellerini kullanabilirler. Bunun için saçının kulak hizasında olması yeterlidir. Ancak dalgaların dağılmaması için maşa uygulamadan önce şekillendirici köpük ve maşa işlemi bittikten sonra da sabitleyici saç spreyi uygulamalısın ki dalgaların kısa olduğu için dağılmasın.

Isı kullanmadan dalgalı saç stilleri

Maşa gibi ısıyla saç şekillendiren bir alet olmadan da dalgalı saç modelleri elde edebilirsin. İlk önce saçlarına şekillendirici köpük uygula ve saçını minik minik tutamlara ayır. Bu ayırdığın tutamları parmağına dolayıp kıvır ve saç köküne tel tokalarla sabitle. Bu şekilde 3-4 saat bekledikten sonra saçlarını aç ve dalgalı görünümün tadını çıkar!

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla