BAKIM GÜZELLİK

Şampuan seçiminde dikkat etmen gerekenler

Şampuan seçiminde dikkat etmen gerekenler

Günlük olarak kullandığımız için özen göstermemiz gereken bazı ürünler var. Mesela, şampuanlarımız. Güzellik departmanına girip yan yana dizili onlarca şampuan markaları arasında sen seçimini neye göre yapıyorsun?

En iyi şampuan, saçlarının ihtiyacına doğru cevap veren şampuandır. Şampuan alırken dikkat etmen gereken bir numaralı şey, satın almakta olduğun şampuanın saçlarının cinsine ve ihtiyaçlarına yönelik olmasıdır. Karar vermene yardımcı olması için şampuan önerileri içeren ufak bir rehber hazırladım!

Kuru saçlara sahipsen

Kulübe hoş geldin. Kuru saçların için şampuan seçerken, nem desteği sağlayacak bir şampuan seçmen önemli. Kuru saçlara yönelik şampuanlar bu konuda sana yardımcı olacak.

İnce telli saçlara sahipsen

İnce saç çoğu zaman yağlı saç demektir. Yağlı saçlar için şampuan seçerken, saçlarının kolay yağlanma eğilimini göz önünde bulundurarak, arındırıcı şampuanlara yönelmeli, kremli şampuanlardan kaçınmalısın. Yağlı saçlara özel şampuanlar tercih ederek durumu kolay yönden çözebilirsin.

Saçların dökülüyorsa

Eğer saçlarında dökülme problemi varsa saç dökülmesine karşı şampuan tercih etmelisin. Banyondaki şampuanını buna göre yenilemeni öneriyorum.

Yıpranmış saçların varsa

Genellikle dış etkenlerden etkilenen veya işlem gören saçların kırılmaya ve kopmaya eğilim gösterir. Saçlarını eski sağlığına ve parlaklığına kavuşturmanın en önemli adımı banyondaki saç bakım ürünlerini yıpranmış saçlara özel ürünlerle yenilemekten geçiyor. Saçlarına ihtiyacı olan nemi verecek kremli şampuanlara yönel.

Saçlarının ihtiyacından emin değilsen

Hemen Sacsirlari’na giderek saçının neye ihtiyacı olduğunu anlamak için testleri çöz.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla