BAKIM GÜZELLİK

Yves Rocher UV Beauty Shield Yüz Kremi

Yves Rocher UV Beauty Shield Yüz Kremi

Yves Rocher UV Beauty Shield yüz kremi, son dönemlerde en severek kullandığım ürünlerden biri oldu. Makyaj çantamdan, plaj çantamdan neredeyse hiç ayırmadım. Güneş ışınlarının zararlarından korunmak için iyi bir yüz kremi arıyorsanız bu yazıya mutlaka bir göz atmalısınız.

Yves Rocher UV Beauty Shield yüz kremi hem UVA hem de UVB’ye karşı korumalı. UVB koruyucu olarak 50 SPF içeriyor, eğer cildiniz güneşe hassassa mutlaka böyle bir krem tercih etmelisiniz. Bir de UVA PA +++ içeriyor. UVA güneş ışınları, UVB’ye oranla cildin daha alt katmanlarına kadar indiği için, en zararlı türü, cildi yaşlandıran türde ışınlar. UVA ışınlarının korunma derecesini belirten PA yanındaki 3 adet + işareti ise bu kremin 8 saat boyunca etkili olduğunu gösteriyor.

Yves Rocher UV Beauty Shield Yüz Kremi

Adından da anlaşılacağı gibi Yves Rocher UV Beauty Shield yüz kremi, yüzünüzde güneşin zararlı ışınlarına karşı bir kalkan oluşturuyor. 8 saat boyunca etkili olduğunu söylüyor ve gerçekten de uzun süre ciltte kalıyor. Tabii gün içinde denize-havuza girip çıktıkça 1-2 kere yenilemenin de faydası var.

Bu kremin yüzü güneşten, kızarmaktan ve zararlı etkilerden korumanın yanında bir de anti-aging etkisi var ki tam bir bonus. Belirli bir yaştan sonra yaşlanma karşıtı ürünler kullanmak gerek tabii, üstüne bir de güneşin yaşlandırıcı etkisi de eklenince işler iyice keyif kaçırıyor. Yves Rocher UV Beauty Shield sağolsun, iki işi de aynı anda yaparak resmen gönülleri fethediyor.

Yves Rocher UV Beauty Shield Yüz Kremi

Yağlı ciltlere parlama yapabilir diye düşünüyorum ama çoğu güneş kremine oranla çok daha az yağlı bir yapısı var. Günlük nemlendirici kreme en yakın güneş kremi bana kalırsa Yves Rocher UV Beauty Shield. İnce yapılı ve hemen emiliyor, klasik güneş kremleri gibi sürerken beyaz bir iz bırakmıyor, yaymak için uğraştırmıyor.

Dediğim gibi güneş kremlerinin genel yağlı yapısı bu kremde daha az olduğundan bende sivilce de yapmadı. En güzel taraflarından biri de, bu kremi kullandığınızda gün içinde ekstra bir nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorsunuz çünkü gerçekten güzel nemlendiriyor.

Yves Rocher UV Beauty Shield Yüz Kremi

Cildi güneşten koruma ve yaşlanma karşıtı etkisi yanında bir de cilt tonunu eşitleme ve lekeleri azaltma gibi etkileri de var Yves Rocher UV Beauty Shield yüz kreminin. Ben çok fazla gözlemleyemedim çünkü tam bir salak gibi kremi sürmeyi unutup güneşe çıktığım bir gün yüzüm ıstakoza döndü. Şu an parça parça soyulduğum için cilt tonu eşitliğinden eser yok :) Fakat yokluğunda neler olduğunu iyi gördüm ve bir daha asla ama asla sürmeden çıkmayacağım kesin :)

İçinde cildi onarmaya ve beslemeye yarayan Organik Karite ve Makadamya Yağı var.

Mümkün olan en iyi şekilde emilmesini sağlamak için makyajsız cilde, güneşe çıkmadan yaklaşık yarım saat kadar önce sürmek gerekiyor.

Yves Rocher UV Beauty Shield Yüz Kremi

Bu kremi makyaj bazı olarak da kullanmayı denedim. Güneşin ilk kendini gösterdiği bahar ayları için ideal ama yaz sıcağında üzerine bir de fondöten sürmek ağır gelir diye düşünüyorum. Kışın aylarında da güneş kremi sürmeyi tercih edenler için güzel bir koruyucu baz olabilir.

Hafif parfümlü bir kokusu var fakat asla yoğun değil. Kuru ciltlilerin bayılacağı, karma ve yağlı ciltlilerin ise hafif de olsa parlamadan şikayet edebileceklerini tekrar hatırlatmalıyım.

Yves Rocher UV Beauty Shield yüz kreminin şu anki fiyatı 60 TL civarı, fakat sık sık bir indirim mutlaka oluyor. Onlardan birine denk getirip deneyebilirsiniz.

Bana kalırsa hem makyaj çantalarının hem plaj çantalarının vazgeçilmezi. 30 ml boyu ile de oldukça kullanışlı, en küçük çantalara bile sığıyor. Eğer cildiniz için güzel, içeriği nispeten temiz ve iyi bir güneş koruyucu krem arıyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla