GÜZELLİK MAKYAJ

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl Maskara

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl Maskara

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl MaskaraYeni bir Rimmel London ürünüyle karşı karşıyayız ve bende heyecan yine tavan. Belli bir süredir bu bloğu takip ediyorsanız çoktan Rimmel London sevgimi fark etmişsinizdir. Her yeni ürün çıkardığında gökkuşağı görmüş gibi yüzüm gülüyor.

Watsons’ı son ziyaretimde, Rimmel London standında yeni bir maskara gördüm: 24 HR Supercurler Volume & Curl. Hemen denemek için aldım ve işte buradayım!

Son dönemde nedense maskaralara kafayı takmış durumdayım. Dönem dönem farklı şeyler ilgimi çekiyor, bazen fondöten, bazen eyeliner, çoğunlukla ruj fakat bu aralar odak noktam kesinlikle maskaralar.

Bir maskarada aradığım net bir özellik yok, hacim vermesi, dolgun göstermesi, uzun ve kıvrık göstermesi gibi özellikler sanırım çoğunlukla ruh halime göre değişiyor. Sıklıkla da yaptığım makyaja göre…sarı kirpiklerimi simsiyah yapsın yeter benim için.

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl Maskara

Durum böyle olunca, her makyaj markasının maskaralarını denemeye kendimi adamış gibi, gözüme hangisi güzel görünüyorsa alıyorum. Son keşfim ise bu yazının baş kahramanı
.

Eğer yeterince sık ve uzun kirpikleriniz varsa tek ihtiyacınız kirpiklerinizi gerçekten iyi kıvıran bir maskara kullanmak. Bu maskaralar takma kirpik etkisi yaratır ve çoğunlukla “Kirpiklerin gerçek mi?” sorusunu iltifat olarak kabul edersiniz :) Bu durumda bahsettiğim takma kirpik etkisini Rimmel London 24 HR Supercurler Volume & Curl maskara sağlıyor.

Maskara sürmenin değişik yöntemleri var mı bilmiyorum ama kirpik dibine bastırıp, sağ-sol hareketlerle yukarı doğru sürmek bugüne kadar en iyi sonuç aldığım yöntemlerden. Fakat bu yöntem biraz dikkat istiyor: maskara fırçasını kirpik diplerinize değdirip yukarı çekerken çoğunlukla göz kapağınızda siyah maskara izleri çıkıyor. Sanırım bu bir göz makyajında en istenmeyen görüntülerden benim için, bir de düzeltmesi çok büyük dert…tüm makyajınızın canına okuyor.

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl Maskara

Rimmel London 24 HR Supercurler Volume & Curl maskarada böyle bir sorun yaşamadım. Kıvrımlı fırçası kirpiklere ve göze tam oturduğundan sürmesi oldukça kolay. Gönül rahatlığıyla maskarayı kirpik diplerime bastırabiliyorum, büyük olay bana kalırsa :)

Bir diğer güzel tarafı ise, kıvrık fırçası göz yapısına tam oturduğundan defalarca tüm kirpiklere sürmek zorunda kalmıyorsunuz. Birkaç harekette tüm kirpiklere sürmüş oluyorsunuz ve bu bana oldukça pratik geldi. Her fırça darbesinde makyajı bozma ihtimali olduğundan minimum hasarla maskara sürebiliyorum artık.

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl Maskara

Rimmel London 24 HR Supercurler Volume & Curl’ın vaad ettiği 24 saatlik etkiyi tam anlamıyla hissettiğimi söyleyemem fakat bir güç var :) Yoğun bir şekilde kirpikleri boyamadığından gün boyu ağırlık yapmıyor ve akşamları işten döndüğümde kabul edilebilir bir şekilde kirpiklerim kıvrıklığını koruyor oluyorlar.

Maskarayı gözden çıkarma aşaması her zaman gözümü korkutan bir adım. Defalarca, kızarıp yanana kadar ovalama gerektirmeyen her maskara benim için muhteşem bir maskara oluyor. Rimmel London 24 HR Supercurler Volume & Curl ise waterproof maskaralar kadar zorlamıyor asla, normal bir makyaj temizleyici ile kolayca çıkıyor.

Rimmel London 24 HR Supercurler Volume & Curl maskarayı Watsons mağazalarında bulabilirsiniz, fiyatı da gayet uygun: 16,99 TL. Eğer günlük kullanım için, dikkat çekici ve kıvrık kirpiklerin peşindeyseniz sizi mutlu edeceğine eminim.

Rimmel London 24HR Supercurler Volume & Curl Maskara

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla