BAKIM GÜZELLİK

Pure Beauty GeoAqua Ultra Nemlendirici Serisi

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Sonbahar’ı sever misiniz bilmem ama bir anda yağmurlar başlayınca insanın içine de bir kasvet çöküveriyor. Sanırım bu dönemde yapılacak en güzel ve keyifli şeylerden biri de kendini yeni mevsime hazırlamak. Yazın yıpratıcı etkisinden kurtulmak ve rahatlamak için bir sürü bakım ürünü denemenin en doğru zamanı sanırım Sonbahar.

İşte tam böyle bir günde Watsons’ın kutusu ile gri ve yağmurlu geçen günüm bir anda renkleniverdi. Kendimi yeni bakım ürünleri denemeye adamışken böylece Pure Beauty’nin GeoAqua serisi ile tanışmış oldum.

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Bu yaz öyle uzun uzun tatillere gidip saatlerce güneş altında bronzlaşma çabasına girmedim ama yine de güneşin etkisini cildimde hissettim. Her zaman neme ihtiyaç duyan cildimin bu yaz sonunda ciddi bir bakıma ihtiyaç duyduğunu hissediyordum, o yüzden Pure Beauty’nin bu GeoAqua serisi imdadıma koştu.

Pure Beauty GeoAqua Ultra-Hydrating bakım serisinde temizleme köpüğü, nemlendirici jel, göz jeli ve tonik bulunuyor. Tam bir cilt bakım rutini için gereken her şey var kısacası. Asya kaplıcalarından gelen yani Onsen geotermal kaynak sularının minerallerini içeren Pure Beauty GeoAqua serisi resmen cildi nemlendirmek ve yenilemek için yaratılmış, denedikten sonra iyice emin oldum.

Yıpranmış, kurumuş ve bakıma ihtiyaç duyan ciltlere, nemlendirici, yenileyici, besleyici ve onarıcı etkisi ile tam bir tedavi görevi görüyor. Onsen geotermal kaynaklarından gelen doğal minerallerin işe yaramayacağını düşünmek zaten neredeyse imkansız…

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

İlk olarak yüzümü Pure Beauty GeoAqua Cleansing Foam yani temizleme köpüğü ile yıkıyorum. Elinize çok az bir miktar bile alsanız hemen köpürüyor ve tüm yüzünüze yayılıyor. Sabun içermeyen içeriği ile cildimi anında kirden ve fazla yağdan arındırıyor. Köpüğü yıkar yıkamaz hemen farkı anlaşılıyor. Gün boyu ciltte biriken yağ bir yıkamayla ortadan kayboluyor ve bu sırada da cildi kesinlikle kurutmuyor.

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Yüzümü yıkadıktan, kirden, makyaj kalıntılarından ve fazla yağdan temizledikten sonra tonik kısmına geçiyorum. Pure Beauty GeoAqua Toner ile cildimi bir kez daha temizliyorum ve nemlendiriyorum. Tonik aynı zamanda gözenekleri küçültmeye ve yağlanmayı dengelemeye yardımcı oluyor.

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Tonikten sonra ise sıra Pure Beauty GeoAqua jel nemlendiriciye geliyor. Göz çevresi hariç tüm yüzüme sürüyorum. Jel yapıdaki bu nemlendirici ciltte çok kısa sürede emiliyor. Uzun uzun krem yedirme derdine son. Kokusu ise ayrı güzel, ferah ve iç açıcı. Jel nemlendiricilerin sevmediğim bir tarafı var o da sürdükten sonra ciltte yapış yapış his bırakmaları. Diğerlerine oranla Pure Beauty GeoAqua ultra nemlendirici jelde bu his daha az. Sanırım hızlı emilmesi yapışkanlık hissini gideriyor. Sonrasında cildinizin gerçekten nemlendiğini ve ferahladığını hissediyorsunuz.

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Nemlendiriciyi de uyguladıktan sonra en son olarak Pure Beauty GeoAqua ultra nemlendiricili göz jelini de göz çevreme sürüyorum. Parmak uçlarıyla hafifçe yapılan masajları çok sıkıcı bulduğumdan normal krem gibi sürüyorum :) Yapısı, yüz nemlendiricisi ile aynı, hafif pembe bir jel. Belki yüz jeline oranla biraz daha fazla sıvı bir yapısı olabilir. Göz çevresindeki koyu halkaları ve şiş göz kapaklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan göz jeli ise son derece ferahlatıcı bir ürün.

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Tüm seriyi düzenli olarak kullandığımda ilk fark ettiğim şey cildimin biraz daha aydınlık ve sağlıklı görünmeye başlaması oldu. Pure Beauty ürünlerini düzenli kullanmak, cildimdeki nemsiz-kuru görünümü azaltmaya yardımcı oldu. Bu sebepten midir, yoksa yine yeni denediğim fondötenin güzelliğinden midir bilmiyorum ama cilt tonum daha sağlıklı ve sağlıklı görünüyor.

pure beauty geoaqua ultra nemlendirici serisi

Burun ve çevresindeki kuruluk hissi de fark edilir bir şekilde azaldı diyebilirim. Benim gibi alerjik bir bünyeniz var ise yeni ürün denerken hep endişelenirsiniz, kızarıklık, kaşıntı ve sivilce yapar mı diye stres olursunuz. Pure Beauty GeoAqua ürünlerinde bu durumla karşılaşmadım. Ciltte kızarıklık ve rahatsızlık hissi yaratmayı bırakın, verdiği ferahlık ve rahatlık hissi oldukça tatmin edici.

4

Pure Beauty GeoAqua serisini ve diğer Pure Beauty ürünlerini Watsons mağazalarında bulabilirsiniz. Her ürünün fiyatını min. 20 TL civarı olarak düşünürseniz, uygun fiyata iyi bir bakım setine sahip olabilirsiniz.

Bir Kore markası olan Pure Beauty ürünleri, Korelilerin cilt bakımına ve kozmetiğe olan düşkünlüklerinin ve başarılarının bir kanıtı olarak sevdiğim bir marka oldu. Her zaman cildinde neme ihtiyaç duyan benim gibi biriyseniz, sizin de seveceğinize eminim, mutlaka bir şans verin derim.

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla