GÜZELLİK

Emeyzing’in Project 10 Pan ile İmtihanı!

project 10 pan

project 10 pan

Zamanında yabancı bloggerlarda görüp de hiç anlam veremediğim “Project 10 Pan” ‘e gün gelip gönül vereceğim hiç aklıma gelmezdi.

Project 10 Pan aslında çok kısa bahsetmek gerekirse makyaj ürünleri arasından seçilen 10 ürünü bitene kadar kullanma projesi gibi bir şey. Basit gibi görünse de işin zorlayıcı kısmı, bu 10 makyaj malzemesi bitene kadar başka bir makyaj malzemesi almak yasak!

Bugüne kadar böyle bir şey yapmamı gerektirecek kadar aşırı makyaj malzemem olmadı fakat son zamanlarda bir farkettim ki diğer kozmetik ürünleri farkında olmadan bir dağ olmuşlar.

Sürüsüne bereket yüz ve vücut kremi, makyaj temizleyici, peeling, şampuan, duş jeli, yüz yıkama jeli birikmiş. Birini bir iki kere kullanıp yenisini almışım, o da yetmemiş bir de indirimlere kanıp yedekledikçe yedeklemişim.

Bir banyo dolabı dolsu, bir duşakabin rafı dolusu, bir çekmece dolusu henüz kullanmadığım, varlığını bile unuttuğum ürün var. Sanırım zamanında tüm maaşımı bunlara yatırmışım. Durumu fark ettiğimde biraz içim yandı ama yapacak bir şey de yok tabii.

Şu noktada yapılması gereken en mantıklı hareket, Project 10 Pan gibi bir olaya girişip, elimdeki bu fazla ürünleri bitirene kadar yenisini almamak diye düşünüyorum.

Bunu da buraya yazıyorum ki motivasyon olsun, bir zorunluluk olsun benim için. Yarın öbür gün yine bir şekilde gözüm döner de bir şeyler almaya kalkarsam, bunu buraya yazdığım gelsin aklıma, iş ciddiye binsin ve kendime dur diyebileyim.

İnsan nankör, insan açgözlü, insan ayran gönüllü ama her şeyden beteri kozmetik dünyası çok akıl çelici. İşte huzurlarınızda söz veriyorum: hunharca istiflediğim, neredeyse tek başına bir kozmetik reyonu oluşturmaya yetecek kadar fazlalıktaki tüm ürünleri bitireceğim. Çok bombastik bir durum olmadığı sürece de yenisini almayacağım! (Bakın yine yan çizmeye çalışıyor:/)

Bitirdiğim ürünlerin ambalajlarını atmayıp, hepsi bittiğinde de buradan paylaşacağım. Hedef belli, olay belli, hayırlısıylan başlıyoruz…

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla