BAKIM GÜZELLİK

Le Petit Marseillais ile Marsilya’dan Tatlı Bir Huzur

Le Petit Marseillais

Eğer 2015 Wishlist postumu okuduysanız gitmeyi en çok istediğim yerler arasında Güney Fransa’nın mis gibi lavanta kokan bölgesi Marsilya’nın olduğunu görmüşsünüzdür belki. Durum böyle olunca Marsilya’dan gelmiş, oraya ait hatta adının içinde Marsilya geçen her şey benim için ayrı bir anlam taşıyor.

Yaklaşık bir kaç ay once Watsons raflarında yerini alan Le Petit Marseillais markası da benim için Güney Fransa’nın havasını taşıyor.

Le Petit Marseillais

Marsilya’dan, daha doğrusu Provence’tan biraz bahsetmek istiyorum şu an ki neden bu kadar özel olduğunu anlayın benim için. Güney Fransa’daki Provence bölgesinde bir şehir Marsilya. Taş evleri, muhteşem mor lavanta tarlaları, masmavi bir gökyüzü, enfes köy havası ve şarapları ile nam salmış bir yer. Umarım bir gün bu blogda Marsilya seyahati notlarını da okursunuz :)

Durum böyle olunca, Le Petit Marseillais ürünleri Türkiye’de satışa çıkar çıkmaz bir Watsons mağazasına koşup, tüm ürünleri tek tek koklarken insanların bana deli gibi baktığını hatırlıyorum :)

El sabunundan duş jeline, vücut kreminden dudak kremine, vücut bakımı için gerekli tüm ürünlere sahip Le Petit Marseillais. Evde neredeyse 10 yıl yetecek kadar vücut kremi olduğundan ilk denediğim ürün duş jelleri oldu.

Le Petit Marseillais

Mor lavanta tarlalarını bu kadar merak ediyorken, lavanta balı içeren duş jelini almadan Watsons’tan çıkamazdım. Tüm seri içinde sanırım en güzel kokanı Lavanta Balı. Gerçekten Provence’ın lavanta tarlalarından beslenen arıların balıyla yapıldığını düşünürseniz etkilenmemeniz mümkün değil..

Le Petit Marseillais duş jellerinin paraben içermemesi, o güzel kokusu yanında güzel bir artı. Doğal sabunların ve duş jellerinin fazla köpürmemesini beklemek normal fakat Le Petit Marseillais’de durum hiç de öyle değil. Öyle çok köpürsün diye normalden daha fazla ürün kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Diğer güzel tarafı ise kremli yapısı sayesinde cildi kurutmuyor oluşu. E daha ne olsun :)

Le Petit Marseillais

Serinin diğer ürünleri de Tatlı Badem Sütü, Portakal Çiçeği, Pamuk ve Gelincik Sütü, Süt, Vanilya Sütü, Mandalina ve Misket Limonu, Beyaz Şeftali ve Nektarin özleri içeriyor ve hepsi doğal. Bu kokular esans değil, gerçekten elle toplanmış organik özler.

Le Petit Marseillais

Duş jeline bayılıp denediğim diğer Le Petit Marseillais ürünü ise sıvı el sabunları. Portakal Çiçeği ve Tatlı Badem Sütü de aynı duş jeli gibi hemen köpüren ve anında temizlik hissi veren sabunlar. Elde kalan kokusu ile resmen insanı ferahlatıyorlar, cildi asla kurutmuyorlar. Siz de benim gibi çoğu sabunla ellerinizi yıkadıktan sonra krem sürme ihtiyacı duyuyorsanız, Le Petit Marseillais sıvı sabunlarını kesinlikle denemelisiniz.

Le Petit Marseillais

Gelelim henüz denemediğim ama bu kadar sevdikten sonra en kısa zamanda denemek istediğim cilt bakım ürünlerine. Besleyici ve onarıcı vücut losyonları, el kremleri ise her Watsons’a gidişimde bana göz kırpıyor.

Besleyici seri çok kuru ciltler için birebir. Shea butter, tatlı badem ve argan yağı içeriyor. Yağsız yapısı ile yapış yapış o histen uzak bir şekilde nemlendiriyor. Özellikle sıcak yaz günlerinin yaklaştığını düşünürsek çabuk emilen bir krem en yerinde tercih gibi geliyor.

Onarıcı seri ise çatlamış ve kuru ciltleri iyileştirmek için ideal. Shea butter, balmumu ve aloe içeriyor. Bu da besleyici seri gibi çabuk emilen formülü sayesinde gayet sevilesi duruyor.

Le Petit Marseillais’nin sitesine baktığımda henüz Türkiye’ye gelmemiş ürünlerini de keşfettim. Mimoza, Limon, Leylak ve Yasemin kokulu duş jelleri aklımı aldı. Kuru, yıpranmış, kıvırcık, kahverengi, sarı, kepekli, uzun…Kısacası aklınıza gelen her saç tipi için farklı bir şampuan ve saç bakım serisi var. Selülit giderici, inceltici, onarıcı ve peeling içeren vücut bakım serileri de mevcut. Bir de deodorant serisi de oldukça güzel görünüyor.

Le Petit Marseillais

Ambalajının güzelliği, içerdiği organik özler ve yağları, kokuları ve doğallığı ile resmen insanın kalbini fethediyor Le Petit Marseillais. En kısa zamanda deneyin, bana hak vereceğinize eminim.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla