GÜZELLİK MAKYAJ

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15


The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

Makyaj ürünleri arasında denemeyi, kullanmayı ve sık sık değiştirmeyi en sevdiğim ürün fondötenlerdir sanırım. Diğer ürünlerin pazarlama vaatlerine kanmıyorken, 24 saat kalıcı fondöten dendiğinde bende akan sular duruyor. Fondöten konusunda her türlü ikna çalışması üstümde delicesine işe yarıyor :)

Hal böyle olunca çok sık fondöten alışverişi yapıyorum. Özellikle son zamanlarda piyasadaki tüm drugstore fondötenleri denemeye adadım kendimi. Cildimin dönem dönem farklı hallere girmesinden kaynaklı elimde çeşit çeşit fondöten bulunması da çok işime yarıyor, o an nasıl bir fondötene ihtiyacım oluyorsa onu kullanıyorum.

Bir süredir şöyle daha naturel bir fondöten arayışındaydım ve aklıma dermokozmetik markalardan önce The Body Shop geldi.  Mağazaya yaklaşırken vitrininde ne göreyim: 3 al 2 öde! Hem de makyaj ürünlerinde…

Makyaj ürünlerini seçerken içinde paraben, alkol, parfüm içermemesi genelde göz önünde bulundurduğum şeyler olmuyor. Hakkında ne kadar yazı okursam okuyayım, zararlarını ne kadar bilirsem bileyim yine reyonun önünde gözüm o kadar dönüyor ki çoktan ne olduğuna bakmadan sepete atmış oluyorum. Gönül ister ki ilerleyen zamanlarda bu konuda daha bilinçli kararlar alayım…

The Body Shop’un makyaj ürünleri ise benim için tam bir merak konusu. Tüm parfümlerini, body butterlarını, duş jellerini, kremlerini ve saç bakım ürünlerini beğenerek kullanmış olmama rağmen aynı şekilde makyaj ürünlerine ağırlık vermemiştim. Her ürününü bu kadar sevdiğim bir markanın fondöteni de mutlaka güzeldir diyerek denemeye niyetlendim.

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

Öncelikle The Body Shop’un bu fondöten hakkındaki sözü çok net: Yüzünüze bir krem kadar nem veren bir fondöten! Kuru cilde sahip olanları daha ilk duyuşta kalbinden vuracak bir ürün diyebilirim.

İçeriğindeki Marula yağı sayesinde cildi gün boyunca nemlendiriyor. Aynı zamanda E vitamini, antioksidanlar ve hücre yenilemeye yardım eden özlerle bakım da yapıyor.

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

Tüm gün boyunca yüzünüzdeki fondötenin cildinizi nemlendirdiğini bilmek güzel bir his. Fakat tahmin edersiniz ki mat bir bitişi yok. Biraz maske hissi veriyor ve gün içinde yüzünüzü ellediğinizde etkisini hala hissedebiliyorsunuz. Bir yandan nemlendirirken diğer yandan da acaba havasız bırakıyor mudur diye insanın aklına gelmiyor değil..

Yüzünüze gerçekten bir krem hissi verdiği gerçek. Dağıtması, cildin emmesi için normalden biraz daha fazla efor sarfetmeniz gerekiyor. Özellikle fırça ile sürecekseniz bunu göze almanız gerekecek. 3 fotoğrafla aşamalarını göstermeye çalıştım, umarım yardımı olur.

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

 

Genelde sünger ile fondöten sürmeyi tercih ettiğimden, fırçaya oranla daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Kapatıcılık konusunda da tahmin edeceğinizden daha iyi bir performans veriyor. İçinde nemlendirici olan bir fondötenin yapısının biraz hafif ve ince olmasını beklemek normal fakat The Body Shop nemlendirici fondötende durum tam tersi. Yoğun yapısı ile gerçekten iyi kapatıyor, tabii aradığınız kapatıcılıksa.

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

Hafif yapışkan yapısı yüzünden yaz aylarında kullanırsanız biraz zorlayabileceğini düşünüyorum. Her ne kadar içinde SPF 15 olsa da, verdiği his sıcak havalarda zorlayıcı olabilir. Bana kalırsa tam bir kış fondöteni, özellikle cildi iyice kurutan soğuk havalar düşünüldüğünde tam bir kurtarıcı görevini görebilir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz çok hoşlanacağınızı düşünmüyorum, kuru ciltten şikayetçi olanlar ise ikinci kez düşünmesin hemen edinsin derim..

Fondötenin bir kötü tarafı da çok fazla renk seçeneğinin olmaması. Bendeki sanırım en açık rengi olmasına rağmen ten rengime koyu geliyor. Biraz bronzlaştığımda tam olacağını tahmin ediyorum, fondöten beni illa yazın kullan diyor :)

The Body Shop Nemlendirici Fondöten SPF 15

 

Bu yazıyı hazırlarken telefonuma The Body Shop’tan gelen akıl çelen mesaja göre şu an %50 indirim başlamış durumda. Bu fondöteni ve diğer The Body Shop ürünlerini merak ediyorsanız bence denemenin tam zamanı!

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla