GÜZELLİK MAKYAJ

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Mükemmel kapatıcıyı bulma konusunda hala ama hala beni her şeyiyle mutlu eden bir sonuca varamamış olsam da arada güzel sürprizlerle karşılaşmıyor değilim. Son zamanlarda  çok fazla kapatıcı satın aldım ve denedim. Kimisi çizgilere doldu, kimisinin kalıcılığı azdı kimisi de Bülent Ersoy etkisi yarattı..

Tam en iyi kapatıcıyı bulma konunsunda tüm umutlarım tükenmişken, satın aldığım son iki kapatıcı yüzümü güldürdü diyebilirim. Biri L’Oréal’in True Match kapatıcısı diğeri de bu yazının baş rolü Rimmel London Lasting Finish Concealer – Corrector.

Göz altı morlukları ile uğraşanlar yakından bilir, makyajı kurtarmanın yanında sağlıklı ve güzel görünmenin en önemli kısmı doğru bir kapatıcı kullanmaktır. Makyajı minimal tuttuğum, kapatıcı ve fondöten sürmediğim günlerde hep “Hasta mısın?” soruları ile karşılaşıyorum. “Hayır, sadece makyaj yapmadım” deyip triplensem de keyifler kaçıyor ister istemez. O yüzden hayat mottom “Kapatıcısız çıkmam abi” olarak güncellendi artık..

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Rimmel London’ın Mart ayı başında Watsons mağazalarında satışa çıkan kapatıcısı Lasting Finish ise varlığı ve desteği ile bu zor günlerimde beni yalnız bırakmıyor :) Kendisi için makyaj rutinimi ufak da olsa değiştirmiş olsam da verdiği sonuç o kadar mutlu ediyor ki her şeye değer..

Yüksek kapatıcılığı ve kalıcılığı olan Lasting Finish Concealer gerçekten de gözaltı morluklarını, sivilceleri ve lekeleri kapatmak için ideal. 25 saate kadar kalıcı olduğu söylense de hepimiz biliyoruz ki bu aslında bir pazarlama tekniği. Gerçek kalıcılığını ise “gün boyu” olarak ifade edebilirim sanırım. Sabah sürüp işe gittim, akşam eve dönüp makyajı çıkarırken, tamamen olmasa da yüksek oranda kaldığını gördüm  ki bu bir kapatıcı için bence çok başarılı bir sonuç.

Diğer bir özelliği ise nefes alan yapısı ile cildinizi havasız bırakmaması. Sivilce üzerine uyguladığınızda cildinizin hala nefes almaya devam etmesini sağlıyor, sonuç olarak da sivilceler üzerinde de negatif bir etkisi yok.

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Parmak ile sürülen kapatıcılar için ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama iyi kapattıktan sonra benim için fırçalı veya stick olması pek önemli olmuyor. İyi bir kapatıcı fırçası çoğu zaman çok daha iyi sonuç veriyor.

Rimmel London Lasting Finish kapatıcının yapısı çoğu kapatıcıya oranla oldukça yoğun. Bu yüzden dağıtması ekstra efor gerektiriyor. Özellikle parmakla dağıtmak çok kolay değil. Ben Real Techniques Miracle Sponge ile dağıttığımda sonuçtan epey memnun kalıyorum.

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Gelelim renklerine: Maalesef çok fazla renk seçeneği yok, Porcelain, Ivory ve Warm Beige. Watsons’ta ilk gördüğümde farklı renkleri olduğunu fark etmeden atmıştım sepete. Artık yeni bir kapatıcı bulmanın nasıl bir heyecanı olduysa bende, eve gidip baktığımda en açık rengi olan 01 Porcelain’i aldığımı fark ettim. Denemek için sürmemle kendimi elimde mikrofon “Çile Bülbülüm”ü söylerken sahnede buldum..Daha sonra gidip bir koyu tonu olan Ivory’yi aldım ama o da açık. Geriye tek seçenek kalıyor Warm Beige ama onu da hiçbir yerde bulamadım, haliyle Ivory rengine mahkum kaldım.

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

 

Kendi cilt tonumdan bir iki ton daha açık olduğundan fondötenden önce uyguluyorum. Üzerine kendi cilt tonumdaki bir fondöteni sürünce renk eşitleniyor. Sanırım bu sıralama kapatıcının kalıcılığını da biraz daha arttırıyor olabilir.

Rimmel London Lasting Finish Kapatıcı

Rimmel London Kate Moss serisi ile zaten kalbimde tahtını kurmuşken, Lasting Finish serisi ile durumu iyice taçlandırdı diyebilirim. Lasting Finish fondötenin mükemmelliğinden sonra bir de kapatıcısı ile göz altlarıma bayram ettirdi. Fiyatı da tabii ki Rimmel London ürünleri arasında ortalama bir yerde, yanlış hatırlamıyorsam 15-20 lira arasında bir şeydi.

Benim gibi göz altlarınızdan şikayetçiyseniz, gün boyu süren bir kapatıcılık arıyorsanız Rimmel London Lasting Finish kapatıcıya mutlaka bir şans verin.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla