GÜZELLİK MAKYAJ

Rimmel London ScandalEyes XX-Treme Maskara

rimmel lonfon scandaleyes xx-treme maskara

Processed with VSCOcam with f2 preset

Rimmel London ürünleri arasında bugüne kadar beni en mutlu eden ve beğendiklerim genelde fondötenlerdi. Wake Me Up fondöten, Stay Matte pudra ve Lasting Finish fondöten serileri gerçekten yüzümü güldürdü.

Bir iki hafta önce, renginden midir bilmiyorum ama Rimmel London Scandaleyes xx-treme maskara bir anda dikkatimi çekti ve özelliklerine çok dikkat etmeden sepete attım. Dolgunluk, uzunluk, dramatik bakışlar gibi pek çok şey vadeden maskaraları genelde gerçek dışı bulmuşumdur. Benim için ön planda olan kısmı topak topak olmaması ve akmaması bir maskaranın, sonrasına ise çoğunlukla hiç dikkat etmedim.

Taa ki Rimmel London Scandaleyes xx-treme maskarayı kullanana kadar… İlk izlenimimi aktarıyorum: benim kirpiklerim kaşıma mı değiyor yoksa bana mı öyle geldi?

rimmel london scandaleyes xx-treme maskara

Fırçası bildiğimiz kıllı fırçalardan değil. Sanırım bu türlere taraklı maskara deniyor. Kıvrımlı bir yapısı var. Bir tarafında kısa ve sık taraklar, diğer tarafında uzun ve daha seyrek taraklar bulunuyor. Çift taraflı özelliği dolgunluk ve uzunluk!

Sık ve küçük taraklı tarafı kirpikleri gerçekten de dolgunlaştırıyor. Seyrek ve uzun taraklı tarafı ise dediğim gibi neredeyse kaşlara değecek kadar uzatıyor. Hem de iki tarafı için de öyle defalarca sürmenize, 2 kat yapmanıza gerek kalmadan. Daha ilk sürüşte zaten farkı fark ediyorsunuz.

rimmel london scandaleyes xx-treme maskara

Diğer bir iyi tarafı da alt kirpiklere de kolayca uygulanabiliyor olması. Kıllı fırçaları olan maskaralarda alt kirpiklere sürmek benim için resmen bir işkence. İlla ama illa göz altlarıma bulaşıyor, onları temizleyeceğim derken de kapatıcıyı bozuyorum. Maskaranın iki tarafı da bu iş için inanılmaz uygun.

Gün içinde gülerken veya açık havada, bilgisayar karşısında gözleri yaşaranlar için de sevilecek bir ürün: göz altlarına akmıyor çünkü :) Çılgıncasına dolgunluk vaad edip gün içinde toz toz göz altlarına akan maskaralarla uzak-yakın bir alakası yok.

Çıkarması da son derece kolay bir maskara Scandaleyes xx-treme. Önceden kullandığım rimellerin çoğunda, makyaj mendilleri ile defalarca upraşıp sonunda gözlerimi kızarttığımı bilirim. Bunda ise öyle olmadı, birkaç kere sildikten sonra temizlendi ve ertesi sabah uyandığımda kalıntı da görmedim. Ha bir de unutmadan, çıkartırken hiç dökülen kirpiğim olmadı, bu da önemli bir kriter bana kalırsa…

rimmel london scandaleyes xx-treme maskara

Rimmel London maskaraları arasında deneyip de daha ilk seferden bayıldığım bir ürün oldu Scandaleyes xx-treme maskara. Daha önce kullanıp da hiç verim alamadığım maskaralarını düşünürsek Rimmel London bu sefer yüzümü epeyce güldürdü diyebilirim.

Rimmel London ürünleri bildiğimiz üzere Watsonslar’da satılıyor. İndirim zamanı %40’a kadar düştüğü oluyor ama indirimsiz haliyle de gayet uygun bir ürün. Siz de benim gibi devamlı Maybelline, L’Oréal gibi markaların maskaralarından sıyrılıp yeni bir şeyler denemek isterseniz mutlaka bir şans verin derim.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla