BAKIM GÜZELLİK MAKYAJ

Bebak Acıbadem Sütü ile Makyaj Temizleme

bebak acıbadem

Günlük hayatın çoğunda makyaj yapan, özellikle sıkça göz makyajı yapanları en çok çıldırtan konu makyajı tamamen çıkarabilmektir herhalde. Dolgun ve uzun kirpikler, çekici bir eyeliner çoğunlukla tercih edilen makyajlardan ama bir de akşam eve gelince onu çıkarmak en büyük işkencelerden biri.

Genelde günlük göz makyajımda siyah kalem sürmeyi tercih ediyorum. Haftasonları genelde daha çok vakit bulabildiğim için daha çok özen gösterip, eyeliner sürüyorum, çünkü bilirsiniz eyeliner emek ister :) Hele özel bir planım varsa göz makyajında birkaç kat rimel sürdüğüm de oluyor. Kısacası çoğunlukla siyah bir göz makyajını çıkarmakla uğraşıyorum. Waterproof rimeller ise çoğunlukla çıkarırken canıma okuyor.

Bu yüzden bugüne kadar “makyaj temizleme” konusunda akademik araştırma yapabilecek kadar ürün denedim diyebilirim: makyaj temizleme sütleri, makyaj temizleme suları, mendiller, çift bazlı temizleyiciler, yağlar, tonikler….Çoğunun ortak noktası makyajınızı çıkarmış gibi gözükmeleri. Pamuğa bakıyorsunuz kapkara, yüzünüze bakıyorsunuz evet, çıkmış. Sonra yatıyorsunuz, sabah uyandığınızda yine gözlerin altı siyah, akmış bir makyaj, veya hemen ardından yüzünüzü yıkadığınızda gizli rimeller saklandıkları yerden ortaya çıkıveriyorlar.

Bu durumdan tam da iyice sıkılmaya başlayıp kalem veya eyeliner sürmekten vazgeçme noktasına gelmişken şansa Bebak Acıbadem Makyaj Temizleme Sütü’nü denedim. Bebak’ı zaten hepimiz anane/babane evlerinden biliriz. Özellikle acıbadem kokusu beni anında küçüklüğüme, babanemin makyaj masasını karıştırdığım günlere götürüyor.

bebak acıbadem makyaj temizleme

Yaklaşık bir sene önce Watsons raflarında Bebak’ı tekrar gördüğümde dedim ki heralde babanemin bir bildiği var, biraz da çocukluk günlerin nostaljisi ile denemek istedim. Makyaj temizleme sütünü, makyaj temizleme mendillerini ve bir de gül suyunu aldım. O günden beri de, tam bir yıldır makyajımı daha iyi çıkaran bir ürünle karşılaşmadım.

Mendilleri için çok başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim ama temizleme sütünün başarısı inanılmaz. Sadece tek pamukla tüm göz makyajımı, eyelinerımı ve bir-iki kat sürdüğüm rimeli çıkartıyor. Denedim diğer sütler ve kremler çoğunlukla göz çevremi tahriş edip yakarken Bebak resmen ilaç gibi geliyor. Bugüne kadar bir kere bile yakmadı. Mendilleri ise süte oranla daha düşük performanslı. Fondöten için yeterli olsa da göz makyajını çıkarırken biraz daha uğraştırıyor ama üzerine bir de temizleme sütü ile ikinci kez geçerseniz kesin sonuç alıyorsunuz.

bebak acıbadem makyaj temizleme sütü

Benim için önemli olan diğer kısmı ise makyajı çıkardıktan sonra yüzümü yıkadığımda gizli rimeller de akıp beni pandaya çevirmiyor. Sabah kalktığımda, önceki gece çıkardığımı sandığım makyajın kalıntıları ile karşılaşmıyorum. Gönül rahatlığı ile çıktığından emin oluyorum, ovuşturmaktan gözlerim yanmıyor, tahriş olmuyor. Kısacası hiçbir makyaj temizleyicisinden bu kadar memnun kalmadım.

bebak acıbadem makyaj temizleme sütü

Gül Suyu’na gelirsek, sık olmasa da makyajı temizledikten sonra tonik niyetine zaman zaman bunu kullanıyorum. Bir yerlerde gözeneklere, siyah noktalara iyi geldiğini okuyup almıştım fakat çok düzenli kullanmadığımdan gözle görülür etkisini henüz göremedim. Cildi ferahlatıyor ve gül kokusu çok ağır olmadığı için iyi hissettiriyor. Eğer gül kokusu seviyorsanız tavsiye ediyorum.

bebak gül suyu

Bebak Acımbadem Sütünü bugüne kadar hani arkadaşıma önderdiysem hepsi memnun kaldı. O yüzden size de tavsiye etmekten çekinmiyorum. Bugüne kadar denemediyseniz eğer şimdi en yakın kozmetik marketinden alın, kullanın ve rahata kavuşun derim :)

bebak makyaj temizleme

Bunları da beğenebilirsin

2 Yorumlar

 • Reply
  Irmak
  20 Şubat 2015 at 10:19

  Yalnız gül suyu gerçek gül suyu değil, aroma. %100 gül yapraklarından damıtılan bir gül suyunu tavsiye ederim tonik olarak. gerçekten iyi geliyor. İçindekiler kısmında %100 gül suyu yazmalı. Sevgiler.

  • Reply
   emeyzing
   20 Şubat 2015 at 11:54

   Evet gerçek gül suyu değil. Ben de gerçekten tam bir gül suyu etkisi alamadım. Tavsiyenizi dinleyip %100 bir gül suyu kullanmak isterim çünkü gerçekten iyi geldiğini sıkça duyuyorum.

  Cevapla