GÜZELLİK

Sevgililer Günü için En Güzel 10 Nail Art

nail art

 Sevgililer günü yaklaştığına göre oje ve nail art severlerin bayılacağı birkaç fikir paylaşmanın da zamanı geldi demektir :)

Malum gün için hiçbir zaman deliler gibi hazırlanmayı, süslenmeyi ve büyük planlar yapmayı oldum olası sevmedim. Fakat yalan söyleyemeyeceğim, zaman zaman bazı ufak fikirler de hoşuma gitmiyor değil. Özellikle Sevgililer Günü için yapılabilecek nail artları görünce paylaşmadan edemedim. Şimdi gelelim Sevgililer Günü’nde aşkı nasıl parmaklarımızın ucuna getirebiliriz? En güzel 10 nail artı aradım taradım ve oje cennetinden bildiriyorum:

2

Aralarında en beğendiğim ve sade bulduğum model tırnak uçlarının kalp olduğu bu model oldu. Tabii bu nail art tırnakları oval veya sivri olanlar için daha uygun. Öyle dev yetenekli olmaya da gerek yok, sadece kırmızı bir oje ve iki fırça hareketi ile kalpler hazır!

5

Diğer bir nail art için de lazım olanlar pembe tonlu 3 renk oje ve dosya kağıtlarının yırtılmaması için kullanılan halka stickerlar. Önce baz rengini sürüp, sonra bu stikcerları yan yana tırnağınıza yapıştırıp üstüne diğer renkle bir kat daha sürün. Aynı işlemi en açık renkle de yaptığınızda tırnağınızda sanki üst üste kalpler duruyormuş gibi olacak. Bunu kesinlikle deneyeceğim :)

9

Bu noktalı olan nail art ise ilki gibi gayet kolay. Önemli olan biri baz olacak şekilde iki ton pembe kullanmak. Kalplerin üstündeki noktaları da kürdan yardımı ile yapabilirsiniz.

10

Bu da son derece basit nail artlardan biri. Kırmızı bir ojeyi baz olarak sürdükten sonra kurumasını bekleyip kalpler için işe koyulabilirsiniz. Nail art fırçanız yok ise yine kürdan baş rolde :) Önce beyaz oje ile bir V şekli çizip sonra üstünü yuvarlatarak kolayca bir kalp yapabilirsiniz. Devamında da tırnağınızın sonuna kadar çizgiyi devam ettirebilirsiniz.

3

Sevgililer Günü ve Yılbaşı zamanlarına en yakıştırdığım ojeler simli kırmızı olanlar. Tüm tırnaklarınıza kırmızı simli bir oje sürüp sadece birer tırnağınıza kalpli bir nail art yapmayı deneyebilirsiniz. Kalbi yapmak da hiç zor değil, az önce bahsettiğim gibi V çizip onu kalbe dönüştürebilir ya da yan yana iki nokta koyup da yapabilirsiniz.

4

Renkli ojeleri sevenler içinse bu nail art çok uygun. Her tırnağınıza farklı renklerde bir oje sürüp üzerine küçük beyaz kalpler eklemeyi deneyebilirsiniz. Hem böylece klasik pembe-kırmızı kalplerin dışına çıkıp daha orijinal bir nail art yapmış olursunuz.

8

Tırnak üzerine yazı yazmayı daha önce hiç denemedim ama çok zor olacağını sanmıyorum :) Yine imdadınıza çok sevgili kürdanınız koşabilir. Güzel bir renk ojeyi sürdükten sonra ister beyaz ister farklı bir renk kullanarak bu nail artı yapabilirsiniz.

1

Hep kalp olacak değil tabii! Bu dudaklı nail art da çok güzel görünüyor. Yapması da hiç zor gözükmüyor, sadece kırmızı simli bir oje yeter :)

7

Kırmızıdan uzak ama fazla sevimlilik barındıran bu nail art da fena değil. Beyaz bir oje üzerine yine sevgili kürdanımızla siyah noktalar koyup bir de pembe  kalp konduruyoruz. Kalbin etrafını çerçevelemek de burada yazarın sabrına ve elinin titrememesine kalmış :)

6

En sevdiğimi tabii ki sona sakladım. Bunu kesin yaparım dediğinizi duyuyorum. Çok basit ama çok da güzel bir fikir. Sadece Sevgililer Günü ile sınırlandırmasak da olur. Bir rengin 5 tonu da elinizde varsa bence her zaman yapılabilir. Kendinizi kalplere boğmadan günün anlam ve önemine uyarlamak isterseniz kırmızı ve pembe tonlarda yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla