BAKIM GÜZELLİK MAKYAJ

Makyaj süngeri nasıl temizlenir?

makyaj süngeri nasıl temizlenir

Bir süredir fondöten uygulamanın en iyi  yollarını araştırırken yeni çıkan makyaj süngerlerine denk geldim. Bu süngerlerin en meşhuru olan Beauty Blender’ı yabancı youtuberlar dillerinden düşürmüyor. Görüp de hep merak ettiğim Beauty Blender henüz Türkiye’ye gelmemişken (Şu an Douglas’larda 65TL civarı bir şeye satılıyor) Real Techniques’in Miracle Complexion makyaj süngerini denemek istedim. Gönül ister ki ileride bu iki sünger hakkında bir karşılaştırma yazısı yazayım. Neyse konuyu uzatmadan devam ediyorum:

Bu süngerler gerçekten başarılı. Fondöteni eşit bir şekilde yaymanıza ve yüzünüzde daha uzun saatler kalmasına yardımcı oluyor.  Kesinlikle Real Techniques süngerden çok memnunum fakat tek bir sıkıntılı nokta var o da çok çabuk kirleniyorlar.

Bir süre kullanıp, kirlendikten sonra çöpe atıp yenisini almayı tercih edebilirsiniz. Ben temizleyip bir süre daha kullanmaktan yanayım tabii ki :) Bir Beauty Blender kolay alınmıyor sonuçta :)

Oturdum internetlerde araştırdım ve sorunu çözdüm. Bu da videosu :)

– Makyaj süngerlerini yıkamak tek başına çözüm değil. Yüzden süngere geçen bakterilerle her kullanışta sivilce yayılmasına engel olmak için mutlaka dezenfekte etmek gerekiyor. Bu derdi de mikrodalga fırın çözüyor. En azından herkes buna inanmış, denemekten ve yapmaktan zarar gelmez.

– Mikrodalga fırına girebilecek bir kaba yaklaşık iki parmak su koyup, süngeri de biraz ıslattıktan sonra fırına veriyoruz. En yüksek derecede 30 saniye tutmak yeterli deniyor. Çıkardığınızda da aman elinizi hemen daldırmayın içine, epey sıcak oluyor.

– Araştırmadan önce süngeri kullandıktan sonra bir iki kere sıvı sabunla yıkamayı denemiştim ama fondöten hiç çıkmamıştı. Sanırım kalıp sabun olmazsa olmaz bu durumda. Bir de sıcak su tabii. Bir süre köpürterek yıkayınca gerçekten temizlendiğini görüyorsunuz.

– Bu işlemi en az ayda bir kere tekrar etmek sanırım yeterli olur. Yine de ne kadar zamanda bir ihtiyaç duyduğunuza göre değişir, kararı size bırakıyorum.

– Makyaj süngerlerinin ömrünü uzatmanın yanında, özellikle problemli ciltler için de önemli bir nokta bu işlem. Geçmeyen ve yayılan sivilcelerle başa çıkmanın bir yolu da bundan geçiyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla