LIFE

DIY – En Süper Yılbaşı Hediyeleri

diy hediye

Bir kere daha yılbaşı zamanlarını ne kadar çok sevdiğimi belirtme ihtiyacı duyuyorum izninizle :) Tabii ki hepsi hediyeler yüzünden! Doğum günleri ve yıl dönümlerinin de hakkını yiyemem ama yılbaşı başka. Ufak tefek sevimli hediyeleri görünce Elmayra’ya döndüğüm bir gerçek.

Hediye almaya bayıldığım gibi sevdiğim biri için ince düşünülmüş bir hediye hazırlamak da bir o kadar keyifli benim için. El işleri ile uğraşmayı küçüklüğümden beri çok severim ve birine verilecek en güzel hediye de insanın kendi elleri ile hazırladığı bir şeydir diye düşünenlerdenim.

Renkli Kablolar

Elimizden düşmeyen cep telefonlarımızın şarj kablolarını ve kulaklıklarını renklendirmenin çok eğlenceli bir yolu var: İster renkli iplerle isterseniz de masking tapelerle kablolarınızı birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

Eğer arkadaşınızın cep telefonuna uygun olan kabloyu biliyorsanız hemen bir tane alın, renkli iplerle ve maskeleme bantlarıyla işe koyulun. Çok ufak ama bence çok iyi bir hediye!

Kokteyl Kavanozları

Bir süredir kavanozları bardak olarak kullanma modası var malum :) Bu trendi yılbaşı hediyeleri için de kullanabilirsiniz. Hepimizin bayıldığı kokteylleri böyle güzel bir hediyeye dönüştürmek bence harika bir fikir.

Bir cam kavanoz, renkli bir pipet, mini boy bir içki ve metal kutuda bir içecekle arkadaşlarınıza “Kendi Kokteylini Kendin Yap” temalı bir hediye vermeye ne dersiniz? Hediyeyi alır almaz keyfinin anında yerine geleceği garanti :)

Bardak Mumlar

Evde mum yapmayı hiç denediniz mi bilmiyorum, açıkçası ben hiç yapmadım. DIY camiasının en sevdiği işlerden biri olduğuna göre hiç de zor olmasa gerek :) Buraya bir tane tutorial videosu bırakıyorum, nasıl yapılacağı konusunu geçip işin yaratıcı kısmına dalıyorum hemen.

Antikacılardan veya ikinci el eşyalar satan dükkanlardan alabileceğiniz antika porselenler, çok sevdiğiniz kahve mugları, kavanozlar alıp birer mumluğa çevirebilirsiniz.

Masking tapelerle, tahta kaşıklarla ve keçelerle de süper sempatik-çok ince düşünülmüş hediyeler hazırlayabilirsiniz. Yemek yapmayı seven birine renkli kalemlerle boyanmış tahta kaşıklar hediye edebilirsiniz. Hatta güzel de bir kavanozla verirseniz tadından yenmez.

Her kırtasiyede bulunan sıradan kurşun kalemleri, desenli masking taplerle tasarım bir ürüne çevirebilirsiniz. 20’li kurşun kalem paketi alıp bantlarla her birini farklı farklı süsleyin. Bir de güzel bir kalem kutusu içine koyarsanız çok tatlı bir hediye olmaz mı? Bence olur :)

Bir de incik boncukçularda, Eminönü’nde satılan keçeler var. Bunların önceden kesilmiş bir sürü şekli olduğu gibi top şeklinde olanları var. Burada yaratıcılığı size bırakıyorum ama top şeklinde olanları birleştirerek renkli amerikan servisler veya bardak altlıkları yapabilirsiniz.

Bir de ilgi alanına göre hazırlayabileceğiniz hediyeler var ki biri bana bu kadar ince düşünülmüş bir hediye paketi verse sanırım dünyanın en mutlu insanı olurdum.

Makyaj sevenlere içinde ufak bir krem, oje, ruj gibi ufak tefek makyaj malzemelerinin olduğu bir kavanoz çok yerinde bir hediye. Yemek yapmayı seven bir arkadaşınıza fırın eldiveni içinde pişirme saati, birkaç ufak tahta kaşık, çırpma teli gibi malzemeler hediye edebilirsiniz. Bir de kahve-çay delisi olanlara, kendi ellerinizle hazırladığınız bir mug hediye edebilirsiniz. Suda çıkmayan kalemlerden alıp düz bir mugın üzerine yazılar yazıp şekiller çizin. İçine de taze kurabiye koydunuz mu tamam. Onu tam kalbinden vuracaksınız!

Çok az zaman kaldı, yaklaşık 9 gün, o yüzden acele etmeniz gerek. Son dakika öylesine bir şey almaktansa, önceden güzel düşünülmüş bir hediye en pahalılarından daha çok mutlu eder. Şimdiden kolay gelsin :)

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevapla